Přidejte se ke Kolegiu

Pokud umíte zpívat a hledáte možnost, jak dále uplatnit, využít, rozvinout svůj talent, proč to nezkusíte s námi?  Přijďte na sborovou zkoušku (nebo dvě ☺) zažít zblízka sborový (sou)zvuk! Čtení not je výhodou, ale rozhodně ne nezbytnou podmínkou ☺ Jsme otevřeni všem zájemcům o sborový zpěv, ale obzvláště rádi mezi sebou přivítáme zejména tenory a basy. Zkoušky se konají každý pátek od 19 hodin. Pro další informace kontaktujte našeho uměleckého vedoucího Víta Aschenbrennera na tel.č. 775228510 nebo nás kontaktujte přes naši webovou stránku.

 

FAQ - Často kladené otázky

 

Hledáte nové členy sboru?

Požadavky na obsazení / doplnění sboru se čas od času mění, ale pánové jsou vítáni vždy!

 

Musím umět noty?

Není to nezbytné, ale alespoň základní znalost not je užitečná, protože urychluje nácvik nových skladeb.

 

Hledáte někoho s hlasem jako Luciano Pavarotti nebo Eva Urbanová?

Hledáme stálé členy s přiměřeným (= alespoň nějakým ☺) hlasem, dobrým sluchem a schopností „udržet tón". Jedna z výhod zpívání u nás je, že se naučíte rozezpívávat, dostanete základy pěvecké techniky a váš hlas tak přirozeně zesílí.

 

Kdo určuje repertoár sboru?

Nový repertoár vybírá Vít Aschenbrenner dle jednotlivých připravovaných projektů. Nicméně již máme i stabilní kmenový repertoár, ze kterého „oprašujeme" :-)

 

Máte hodně vystoupení?

Každý půlrok máme stabilně 2-3 důležité projekty, příležitostně se ale vyskytnou i nějaká drobnější vystoupení.

Vystupujeme zejména v Čechách a v Německu (Bavorsku), třikrát jsme byli také v Nizozemí. Občas se účastníme i sborových setkání a soutěží (Mezinárodní soutěž historického zpěvu na Pecce, Roudnické Konsonance, bienální setkání sborů Západočeské oblasti Unie českých pěveckých sborů.

 

 

Aktuálně

Kontaktujte nás
Chcete dostávat informace o akcích? ...

Naše vystoupení ve Furth im Wald
Jsme rádi, že se naše ...

Přidejte se ke Kolegiu
Pokud umíte zpívat a ...